Noskaidroti simts Jauniešu Saeimā ievēlētie deputāti (25.05.2011.)

Noslēgušās pirmās Jauniešu Saeimas vēlēšanas, un noskaidroti tie simts jaunieši, kuri tiks aicināti uz Jauniešu Saeimu šī gada 3.jūnijā. Vēlēšanu rezultāti publicēti mājaslapā www.jauniesusaeima.lv sadaļā „Kandidātiem”.   

Savas kandidatūras dalībai Jauniešu Saeimā bija reģistrējuši 129 jaunieši, par kuriem kopumā atdoti vairāk nekā 3000 balsu. Viena no idejām interneta balsojumā ieguvusi 247 balsis, bet vairākiem citiem kandidātiem ir izdevies savai idejai piesaistīt apmēram simts piekritēju.  

Pieteikties dalībai jauniešu parlamentā un nobalsot par kandidātu idejām varēja līdz 22.maijam interneta vietnē www.jauniesusaeima.lv. Katram vēlētājam bija viena balss, taču savu izvēli kampaņas gaitā varēja mainīt. Jauniešu Saeimā iekļuva tie simts jaunieši, kuru idejas guva vislielāko atbalstu. 

Salīdzinoši īsajā laikā kopš mājas lapas www.jauniesusaeima.lv atvēršanas 2.maijā tā apmeklēta vairāk nekā 17 tūkstošus reižu, bet unikālo apmeklētāju skaits pārsniedz 10 tūkstošus. Turklāt visbiežāk lietotāji tajā ienāk, paši ierakstot mājaslapas adresi, nevis caur saitēm. Gandrīz trešā daļa no visiem lapas apmeklētājiem tajā atgriežas atkārtoti. 

Tie 100 jaunieši, kuru idejas guvušas vislielāko balsu skaitu, jau 3.jūnijā varēs iejusties deputātu lomās. Jauniešu Saeimas norise būs pietuvināta Saeimas darba ikdienai – plānots darbs nozaru komisijās, Saeimas sēdē ar debatēm un balsošanu. Pēc debatēm Jauniešu Saeimā plānots pieņemt vairākas deklarācijas, kurās ietvertas jauniešiem aktuālas idejas par Latvijas izaugsmi un nākotni. 

Jauniešu Saeimas moto ir „Caur pieredzi uz izpratni!”, jo pašu līdzdalība un spēles moments ļauj jauniešiem labāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā. 

 Jauniešu Saeimu organizē Latvijas parlaments sadarbībā ar biedrību „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un biedrību „Latvijas Bērnu forums”.

 

 Saeimas Preses dienests

Tālr.: 67087218, mob.: 26136160

E-pasts: prese@saeima.lv

Publicēts: 2011.05.25 - 16.58 | Pēdējās izmaiņas: 2011.05.25. - 17.02